Bize Ulaşın:  0554 603 1799
iletisim@yazimisleri.net  
Open/Close Menu Akademik Danışmanlık Tez Merkezi

Yoğun iş temposundan dolayı akademik hayatına yeterince vakit ayıramayan öğrenciler tezlerinde destek almak için bir tez merkezi arayışına girerler. Günümüzde bir çok alanda olduğu gibi akademik tez merkezi alanında da seçim yaparken dikkat edilmesi gereken önemli konular vardır. Tez merkezinden beklentilerinizi iyi analiz etmeniz ve anlaşmadan önce bazı detayları incelemeniz/irdelemeniz sonradan sorun yaşamamanız açısından son derece önemlidir. Peki nedir bu dikkat edilmesi gereken maddeler?

Websitenin Kuruluş Tarihi: Geçmişi olan tecrübeli bir tez merkezi ile anlaşmak istiyorsanız ilk bakmanız gereken şey, ilgili tez merkezinin internet sitesinin ne zaman yayına başladığını belirlemek olmalıdır. Bunu kontrol etmek son derece kolaydır. Google üzerinden “domain tarih sorgulama” şeklinde arattığınızda sizi yönlendiren sitelere ulaşacaksınız. 5 yıl ve üzeri süredir yayında olan internet sitelerine yönelmenizi öneririz.

Telefon Görüşmesi: İlgili tez merkezini aradığınızda sizi karşılayan kişinin, sizinle olan konuşma tarzına dikkat etmelisiniz. Sorularınıza sıkılmadan yada geçiştirmeden cevap veriyor mu? Karşınızdaki kişi bölümünüze, tez konunuza yada akademik hayata ne kadar hakim? Uzman kadrosunda bölümünüze uygun uzmanı var mı? Gizliliğe önem veriliyor mu? Karşınızdaki ses tonu gergin mi? Şeklindeki sorularınıza tatmin edici cevaplar almanız önemlidir.

Site uzantılı mail adresi: İlgili tez merkezinin kendi website uzantılı bir mail adresi olup olmadığına dikkat etmelisiniz. İlgili internet sitesinin iletişim bölümünde yada anasayfanın en altında bu bilgiye ulaşmanız mümkündür.

Resmi Danışmanlık Firması: En basit tabirle yeri yurdu belli bir tez merkezi ile çalışmak istiyorsanız, sormanız gereken soruların başında danışmanlık işini resmi yapıp yapmamaları olmalıdır. Bir il ticaret merkezine kayıtlı danışmanlık firması ile çalışmanız karşılaşmanız muhtemel olabilecek bir çok sorunu eleyecektir. Bu nedenle sizi en çok güvende tutacak maddelerin başında gelmektedir. Net bilgi alabilmek için işletme bilgilerini yada gerekiyorsa fatura kesip kesemeyeceğini sorabilirsiniz.

İşlem İçin Talep Edilen Ücret: Tez danışmanlık işlemi için talep edilen ücret için net bir fiyat malesef söz konusu değildir. Bu konuda bir kaç firma ile görüşmeniz sizin yararınıza olacaktır. Çok düşük yada çok yüksek fiyat talep eden tez merkezlerini iyi analiz etmeniz gerekmektedir.

Bahsedilen bu maddelere tatmin edici cevaplar alamadığınız tez merkezlerini eleyebilirsiniz.

Categoryblog, GENEL
Write a comment:

Your email address will not be published.

© 2020 Tüm Hakları Saklıdır | Tez Merkezi

logo-footer