Bize Ulaşın:  0554 603 1799
iletisim@yazimisleri.net  
Open/Close Menu Akademik Danışmanlık Tez Merkezi

Bu yazımızda güvenilir tez yazdırma konusuna değineceğiz. Lisansüstü eğitimde tez aşamasına geçen öğrenciler, akademik hayatları ile iş ve özel hayatlarını her zaman aynı zamanda yürütemeyebilirler. Bundan dolayı tez yazdırma arayışına girmektedirler. Bu konuda seçeceğiniz tez merkezi size gerçekten güven veriyor mu, yada tez merkezlerine nasıl güvenebilirsiniz? Yazımızın devamında bu konuda bazı öneriler sunduk.

İlk olarak tez merkezinin ne kadar sürede yayında olduğunu kontrol etmelisiniz. Bunun için google üzerinde çok sayıda yardımcı program mevcuttur. Örneğin bir tez merkezinin internet sitesini ziyaret ettiniz. Bu merkez 5 yıldır faaliyette olduğunu ana sayfasına büyük harflerle yazmış. Hemen hızlı bir domain sorgulama yapıp bunu teyit edebilirsiniz. 10 yıldır hizmet veriyoruz yazan bir internet sitesinin sadece 1 yıldır hizmet verdiğini bu sayede öğrenebilir ve hemen o tez merkezinden uzaklaşabilirsiniz:)

İkinci olarak, tez merkezinin temsilcisi ile olan konuşmalarınızdır. Sizinle ilk iletişime geçecek olan kişinin tez danışmanlığı hakkındaki bilgisi, tutum ve tecrübesini değerlendirerek tez merkezi seçmelisiniz. Tez yazma konusunda bilgisiz gördüğünüz veya doğru düzgün cevap alamadığınız ter merkezlerinden uzak durmanızı öneririz.

Üçüncü sıraya koyduğumuz bir diğer değişken ise tez merkezinin resmi bir danışmanlık firması olup olmadıklarıdır. Bu konu gizlilik ve güvenilirlik için aslında en önemli maddedir. Güvenilir tez yazdırma konusu için resmi bir danışmanlık firması ile çalışmanız her zaman daha iyidir. Olumsuz bir durumda karşınızda muhattap bulabilmek için özellikle resmi tez danışmanlık firmalarını seçmenizi önermekteyiz.

Bir diğer önemli unsur ise tez yazdırma ücretlerdir. Her tez merkezi kendi tecrübesi ve bilgisine göre ücret talep etmektedir. Bu bağlamda çok düşük ücretlerden kaçınmanızı özellikle öneririz. Çok yüksek ücretler için ise karşınızdaki uzmanın gerçekten alanında bilgili olmasına dikkat etmelisiniz.

Categoryblog
Write a comment:

Your email address will not be published.

© 2020 Tüm Hakları Saklıdır | Tez Merkezi

logo-footer